UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole było wydarzeniem pełnym wzruszeń, radości i refleksji. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, co wprowadziło nas wszystkich w podniosły nastrój. Sala była pięknie udekorowana, a na scenie widniało hasło: „Żegnamy ten rok z dumą i uśmiechem, a w sercach nosimy wspomnienia, które będą nas inspirować w kolejnych wyzwaniach”, symbolizujące przełomowy moment w życiu naszych uczniów.
Dyrektor szkoły, Pani Łucja Chrzęstek-Bar, powitała zgromadzonych gości, do których znamienitego grona należała Pani Józefina Król-Nowińska – Przedstawiciel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prof. dr hab. inż. Janusz Żmija – Dyrektor Europejskiego Centrum Badawczego Drobnych Gospodarstw Rolnych Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, były rektor UR w Krakowie, a nasz znamienity Absolwent oraz Pan Teodor Horzela – prezes Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Nakle Śląskim. W następnej kolejności przywitani zostali rodzice, nauczyciele i uczniowie, którym Pani Dyrektor podziękowała za wspólnie spędzony rok pełen nauki, wyzwań i osiągnięć. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważny był to rok, pełen nie tylko edukacyjnych sukcesów, ale także rozwoju osobistego każdego z uczniów.
Szczególnym momentem było przemówienie Pana prof. dr. hab. inż. Janusza Żmiji, który w nostalgiczny sposób wspominał swoje lata spędzone w szkole oraz przytoczył zebranym swoją ścieżkę kariery zawodowej.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i nagród za szczególne osiągnięcia.
Pani Józefina Król-Nowińska w asyście Pani Dyrektor Łucji Chrzęstek-Bar wręczyła uczniom z najwyższą średnią stypendia, ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Uczniowie, którzy wykazali się wybitnymi wynikami w nauce oraz działalności społecznej, otrzymali zasłużone wyróżnienia i gromkie brawa.
Kolejnym ważnym elementem tej uroczystości było ukończenie szkoły przez klasę III w zawodzie mechanik- operator maszyn i urządzeń rolniczych. Uczniów pożegnał ich wychowawca, Pan Robert Kożuch, kierując do nich słowa podziękowania i życzenia pomyślności na nowych ścieżkach zawodowych, po czym wraz z Panią Dyrektor wręczył wszystkim świadectwa i drobne upominki. Widać było, jak wiele znaczyły te chwile dla młodych ludzi oraz ich rodziców.
Ostatnim elementem uroczystości było podsumowanie innowacji, jaka realizowana była w naszej szkole w minionym roku, a której autorem jest Pani Joanna Kocot-Zalewska. Podsumowanie nastąpiło po śląsku, bo Śląska, języka śląskiego i kultury tego regionu dotyczyła ta innowacja. Brawurowo wykonany przez uczniów klasy I technikum rolniczego skecz pt. „Lekcja anatomii zwierząt po śląsku”, autorstwa Pani Justyny Ostrowskiej-Henel, wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój.
Pani Dyrektor Łucja Chrzęstek-Bar na zakończenie akademii podziękowała za jej perfekcyjne przygotowanie (od scenografii, przez scenariusz i przygotowanie młodzieży) Pani Dorocie Moll i Pani Elżbiecie Mazur oraz wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w jej organizacji. Należy przyznać, że to zakończenie pozostawiło w naszych sercach niezapomniane wrażenia i wzmocniło więzi, które stworzyliśmy w murach naszej szkoły!