IV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Świat się kręci wokół wsi”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!!!

„Świat się kręci wokół wsi”

 

Celem konkursu jest:

–        zaprezentowanie wsi jako miejsca z nowymi perspektywami do życia i rozwoju zawodowego, szczególnie dla ludzi młodych;

–        wzmocnienie w społeczeństwie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika, jako zawodu z przyszłością;

–        zaprezentowanie ogółowi społeczeństwa korzyści jakie przyniosło polskiej wsi 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Poprzednie edycje konkursu pokazały, że młodzi ludzie mają ciekawe pomysły na przedstawienie walorów życia na obszarach wiejskich. W swoich filmach ocieplają wizerunek polskiej wsi oraz w ciekawy sposób przedstawiają jej mieszkańców i pracowników sektora rolno-spożywczego. Często poprzez swoje własne historie pokazują, że wieś to odpowiednie miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz odpoczynku i realizacji swoich pasji. W tym konkurs został poszerzony o kolejną kategorię konkursową. Udział w konkursie mogą brać młodzi mieszkańcy wsi i miast w wieku od 16 do 30 roku życia. Dla Laureatów konkursu zostały przygotowane atrakcyjne nagrody finansowe oraz upominki. Nagrodzone i wyróżnione filmy zostaną opublikowane w serwisie YouTube na kanale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Szczegółowe informacje zostały opublikowane na stronie MRiRW.