Pierwsze Śląskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich w ZSCKR w Nakle Śląskim

8 września na terenie „Nakielskiego Rolnika” odbyło się Pierwsze Śląskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich. Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Pana Grzegorza Pudy – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Pani Anny Gembickiej – Wiceminister Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pełnomocnika Rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych.

 

W Forum uczestniczyło w sumie czterdzieści dwa Koła Gospodyń Wiejskich z terenu całego województwa Śląskiego. Szkoła, która była współorganizatorem swoje przygotowania rozpoczęła już  tydzień wcześniej, trzeba było zadbać o sprawy techniczne, poczęstunek dla gości, jak również aspekt artystyczny imprezy.

Spotkanie Pań z Kół Gospodyń było wyjątkowym  wydarzeniem, dzięki któremu uczestnicy oraz goście mogli zapoznać się z lokalnymi tradycjami, unikalnym rękodziełem oraz regionalnymi specjałami polskiej kuchni.

Pomysłodawczynią i główną organizatorką imprezy była Pani Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk, współorganizatorami imprezy byli Pani Łucja Chrzęstek – Bar Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim oraz Pan Tomasz Matyszczak – Dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie.

Współorganizatorzy zadbali o aspekt artystyczny imprezy, na scenie prezentowały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, można było zobaczyć jak wyglądają stroje regionalne, można było posłuchać historii powstawania tych strojów.  W oprawę artystyczną włączył się również chórek szkolny. Najważniejszym punktem imprezy był konkurs ciast i ciasteczek, jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ Panie z Kół Gospodyń Wiejskich wystawiły w sumie do oceny konkursowej 99 różnych wypieków. Uczniowie też mogli rywalizować w konkursie „Pyszny Ziemniak”. A całej imprezie towarzyszyła Hutnicza Orkiesta Huta Łabędy.