LEGTA

LEGTA – Szkoła, którą odwiedziliśmy

Kombajn zbo¿owy

Szkoła rolnicza LEGTA (Public Local d’Enseignement et de Formation Professionnelle Agricoles de Chaumont – Choignes) w Chaumont we Francji (departament Szampania) kształci obecnie 260 uczniów, zatrudnia 48 nauczycieli i 32 pracowników administracji, obsługi i gospodarstwa przyszkolnego.

   Szkoła kształci w kierunkach: rolnictwo, hodowla koni, krów, owiec, trzody chlewnej, małych zwierząt domowych oraz ekonomia. Kształcenie odbywa się na poziomie szkoły zawodowej, technikum oraz studium policealnego. Każdy rodzaj szkoły kończy się odpowiednim egzaminem zawodowym, ponadto uczniowie technikum mogą zdawać egzamin maturalny.

   Gospodarstwo przyszkolne liczy 200 ha, na których uprawia się głównie jęczmień, rzepak, soję, lucernę, żyto i trufle. Oprócz produkcji roślinnej hodowane są tu również zwierzęta. Jest to głównie bydło mięsne, konie zimnokrwiste, owce rasy Ill de France, trzoda chlewna i małe zwierzęta domowe: króliki, szynszyle, węże, ryby, chomiki, ptaki).

   Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona, zarówno do kształcenia w kierunkach ogólnokształcących jak i zawodowych. Od wielu lat współpracuje z innymi szkołami z UE (m.in. ze szkołą rolniczą ZSCKR w Nakle) jak również organizuje praktyki zawodowe dla uczniów z Maroka i Kanady.

Centrum Kształcenia Rolniczego - Wszelkie prawa zastrzeżone Theme by Flythemes
Skip to content