SZKOŁA DO HYMNU

SZKOŁA DO HYMNU

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki po raz kolejny ogłosiło akcję „Szkoła do Hymnu”- to akcja, w której uczniowie  z nauczycielami w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewują wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Nasza szkoła oczywiście zgłosiła udział w tym przedsięwzięciu. Ze względu na szczególną sytuację epidemiczną akcja nie mogła odbyć się w szkole. Nie mogliśmy wspólnie, tak jak w tamtym roku odśpiewać Hymnu z całą społecznością szkolną, zbierając się przed budynkiem szkoły.

Nasi nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali odśpiewanie hymnu on-line. Chętni uczniowie nagrali filmiki, w których odśpiewali hymn,zrobili sobie zdjęcia z symbolami narodowymi.Uczennica klasy IV weterynarii Patrycja Kamela zajęła się montażem filmu, który został wysłany do wszystkich nauczycieli oraz zamieszczony na Facebooka szkolnego.

10.11.2020 roku o godzinie 11:11 w czasie lekcji on-line filmik został odtworzony na wszystkich lekcjach, dzięki czemu cała społeczność szkolna mogła wspólnie odśpiewać ” Mazurka Dąbrowskiego”.