Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Dzień 9 listopada był bardzo szczególny, gdyż o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

Akademia tradycyjnie rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem pełnej wersji hymnu państwowego. Po części oficjalnej, którą  prowadzili uczniowie klas pierwszych oraz po wygłoszeniu przemówienia przez Panią dyrektor Łucję Chrząstek Bar, które było nacechowane wieloma patriotycznymi i historycznymi odniesieniami, nastąpiła recytacja utworu romantycznego poety C .K Norwida „Do kraju tego” w interpretacji uczennicy Pauliny Matyjas. Wzruszającym elementem była również deklamacja „Inwokacji” w wykonaniu Joanny Ciągwy oraz  Pauliny Sieja.

Po części poetyckiej młodzież klas pierwszych wraz ze starszymi koleżankami zaprezentowała montaż taneczno-muzyczny, który w alegoryczny sposób ukazywał utratę oraz odzyskanie niepodległości przez Polskę. Montaż taneczny wykonywany był do utworów: W. A. Mozarta „Requiem For a Dream” oraz „Now We Are Free” – Hans Zimmer & Lisa Gerrard (utwór znany z filmu „Gladiator”). Było to widowisko niezwykłe i poruszające serca uczniów i nauczycieli. Całość dopełnił utwór muzyczny „Tango na głos orkiestry i jeszcze jeden głos” w wykonaniu Pauliny Matyjas.

Nad całością czuwały: Pani Justyna Wostal -Matysek, która nosiła się zamiarem takiej teatralizacji już od trzech lat oraz Pani Magdalena Grenda i Małgorzata Stasik-Kaszuba. Za scenografię odpowiadała Pani Jadwiga Bujoczek.

Miłym akcentem zakończenia akademii było głośne, dobitne i radosne odśpiewanie 100 lat Szanownemu Panu dyrektorowi Adamowi Lisieckiemu, który 11 listopada obchodzić będzie swoje urodziny.