ZAKOŃCZENIE WIZYTY STUDYJNEJ Z WĘGIER

W zeszły tygodniu zakończyła się wizyta studyjna przedstawicieli kierownictwa i nauczycieli ze szkoły GFE Vocational School’s z Bekes na Węgrzech, w ramach programu Erasmus +. Nasi goście byli bardzo zainteresowani edukacją młodzieży naszej szkoły, jak i naszym regionem.
W czasie odwiedzin udało się zapewnić zwiedzanie naszej szkoły i warsztatów, uczestnictwo w zajęciach praktycznych, zapoznanie się z prezentacjami, dotyczącymi systemu edukacji w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć praktycznych z zakresu żywienia i rolnictwa.
Goście brali udział w zajęciach praktycznych oraz odwiedzili Ośrodek Lando w Ptakowicach i zakład rolny w Wilkowicach, gdzie nasza młodzież odbywa praktyki zawodowe. W czasie zajęć popołudniowych, pod opieką nauczycielek języka angielskiego, odwiedzili m.in. Muzeum Chleba w Radzionkowie, Kopalnię Guido w Zabrzu, Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Na zakończenie pobytu udali się do Oświęcimia, gdzie zwiedzili Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau. Mamy nadzieję, że ta wizyta jest wstępem do owocnej współpracy między naszymi szkołami!
Opiekunami i tłumaczami kierownictwa i nauczycieli z Węgier były p. Ewa Michalik, p. Danuta Sejnota i p. Magdalena Gręda.